במבוק GREEZU

תהליך ייצור לוחות הבמבוק לחיפויי מבנים

תהליך הפיכתו של הבמבוק לחומר מוגמר לחיפוי מבנים, כוללת ייבוש ופריסה של מוטות הבמבוק לרצועות, יישור בחום ולחץ, והדבקת הרצועות יחד בשתי וערב ללוחות אחידים. חיבור והדבקה של רצועות במבוק ליצירת חומר רב שכבתי, 

מאפשרות לייצר את הלוחות לכל רוחב ואורך, עד 12 מטר אורך (אורך מכולה), ובעובי עד 20 ס"מ, וגם בכל צורה- מפותל, עגול ומרובע.  כך מתקבלות התכונות הייחודיות של הבמבוק: מוצר חזק, עמיד וקשיח, אפילו יותר מעצים טרופיים, ובעל מראה אלגנטי ומיוחד.

יתרונות הבמבוק

גדילה מהירה

במבוק הוא בעל שיעור צמיחה שאין כמוהו בעולם הצומח. במבוק יכול להגיע לקצב צמיחה של עד 30 ס"מ ביום! כריתת הגזע שלו אינה פוגעת בהמשך התפתחות הבמבוק, שבקלות מצמיח נצרים חדשים משלוחות מערכת השורשים. תוך חמש שנים בלבד יכול הבמבוק להגיע לגודל ולחוזק המתאימים לשימוש כחומר גלם לבנייה, ולהיות מוכנים לקצירה וייצור.

עמיד ויציב

מבחינה טכנית, במבוק הוא דשא ולא עץ, אבל שונה מדשא בכך שהוא הופך להיות יותר קשה עם השנים ובעל קשיחות רבה יותר מעץ אלון ואפילו יותר מלבנים ובטון. יחד עם זאת המבנה בעל הסיבים הקצרים הופכים את הבמבוק לגמיש וקל, זה אומר שניתן להשתמש בריצוף ובמשטחי במבוק בתנאי שימוש קשים.

התקנה קלה

כמו עץ, לא נדרשות טכניקות התקנה מיוחדות. ההתקנה של במבוק היא פשוטה למדי, ומשקלו הופך אותו לקל לאיחסון ולהובלה.

זול

תפוצתו הרבה של הבמבוק וקצב הצמיחה שלו הופכת אותו לחומר גלם זול לחיפוי מבנים.

השפעות סביבתיות חיוביות

מלבד קצב הצמיחה המהיר של במבוק, הייצור של במבוק גם טוב לשמירה על כדור הארץ. במהלך הגדילה, הבמבוק סופג יותר פחמן דו חמצני ממה שנפלט במהלך היצור.
ולכן, ארגון ה- FSC  – Forest Stewardship Council, ארגון בינלאומי הפועל למניעת כריתת יערות, ומפקח על גידול היערות בעולם, העניק את תקן הזהב ל- GREEZU כיצרנית במבוק.

המוצרים של greezu  הינם גם הבחירה הבריאה- הם היפואלרגנים ודוחים הצטברויות של חשמל סטטי ופולטים רק מעט חומרים אורגניים מזיקים.

תקנים ואישורים

מוצרי הבמבוק של GREEZU הם בעלי שורה ארוכה של תקנים ואישורים בינלאומיים, העונים על דרישות  האיכות האירופאיים, קיימות, שמירה על הסביבה, אקולוגיה ובנייה ירוקה.

אודות GREEZU

logo

החברה נוסדה ב- 1998, סמוך ליערות במבוק מוסו, בפרובינצית ג'יאנג-שי שבסין. היא נחשבת לאחת החברות הגדולות ליצור במבוק, וידועה בתהליכי ייצור חדשניים ובקרת איכות קפדנית. 
כל מוצרי החברה עשויים מבמבוק איכותי מסוג מוסו – 100% במבוק טבעי, בטכניקות ייצור המבטיחות יציבות ועמידות גבוהה, בקרת איכות קפדנית, סיווג בטיחותי גבוה וכמובן – מראה טבעי. לחברה ידע רב ומיומנות בטיפול בבמבוק, הודות לחטיבת מחקר ופיתוח ולצוות המעצבים. בין מוצריה של החברה – ריהוט חוץ ופנים, ריצוף במבוק, דקים וחיפוי במבוק לקירות חיצוניים וקירות פנימיים. 

 את מוצרי החברה ניתן למצוא בבתי מגורים, בתי מלון, מסעדות, בתי חולים, פארקים, סביבות עסקים ומקומות ציבוריים ברחבי העולם.

דילוג לתוכן